Preamplifier Güç Kaynağı

Bu proje, artık yerini lütfen unutmayın P05 Rev-B . Orijinal PCB artık kullanılamaz.

Preamp bazı durumlarda ana amper güç kaynağından alınan malzemeleri ile, basit bir regülatör kullanabilir. besleme gerilimi 3-terminal düzenleyici IC için çok yüksek olacak gibi ana amfi, çok yüksek güç ise, bu bir sorun olabilir. Ana amp garanti kapsamında ya da sadece onunla keman istemiyorsanız, bu da bir sorun olacaktır.

Bu durumlarda, basit, yüksek performanslı tedarik harici AC güç paketi (hiçbir şebeke endişelenmenize gerek, ve hatta bir güç kurşun gerekmez) kullanılarak inşa edilebilir. Güç paketleri (duvar siğiller, duvar transformatörler) gerilimlerinin çeşitli mevcuttur, ve bir 16V AC sürümünü bulabilirsiniz, bu idealdir. 16V ile kolayca aşağıda gösterilen devreyi kullanarak, +/- 15V DC regüle alabilirsiniz. Bir 16V birimi bulamazsanız, bunun yerine bir 12V sürümünü kullanabilirsiniz, ancak regülatörleri 7812 ve 7912 (12V) türleri için değiştirildi gerekecektir.

Başka bir alternatif, bir plastik veya metal kutu içinde uygun bir trafo monte ve sadece ucunda bir kadın hattı xlr ile potansiyel bir çift ikincil ortaya koymaktır. Şebeke girişi sabit bir kurşun ya da bir IEC güç konektörü olabilir. transformatör şasi (geleneksel tip ise) ve kullanılan kutu üzerinde herhangi bir metal toprağa unutmayın. Bu dezavantajı harici güç üniteleri çift Yalıtım değerlendirmesi sağladığı güvenlik faktörünü yok olmasıdır.

kullanılan transformatör için uygun bir sigorta dahil edilmesi tavsiye edilir, ve güç trafosu çoğu tesislerde sürekli bırakılacaktır beri termik sigorta, çok iyi bir fikirdir. Bir güç anahtarı preamp dahil edilirse, bu hiçbir şebeke gerilimleri mevcut olduğundan, basit bir alçak gerilim türü olabilir, ve AC giriş kurşun ya olabilir – anahtarı ile hem potansiyel kırmaya gerek yoktur.


NOTLAR:

  • Bu devre harici DC güç kaynakları ile işe yaramaz – bu olmalı ac kullanın.
  • GND (0 Volt) hattı gerekir güç olma ekipman toprağa bağlanmalıdır. Ciddi arıza bu bağlantıyı devre dışı bırakarak neden olabilir.

Şekil 1
Şekil 1 – +/- 15V güçlendirici Güç Kaynağı

doğrultucu bir “tam dalga gerilim katlayıcı” türüdür ve 100mA bir akımda yaklaşık +/- 20V DC sağlayacak 16VAC bir girişi – bu en güç tüketen preamp için yeterli olmalıdır. Tüm diyotlar 1N4002 veya benzer (tümü için 100V / 1A asgari derece) bulunmaktadır.

3-terminal regülatörler TO-220 tip olmalı ve preamp mevcut sürü gerektirir sürece, onlar bir soğutucu gerekmez.

3-terminal düzenleyiciler etrafında diyotlar ters gerilimler her koşulda regülatör cips uygulanan önlemek. Onlar kesinlikle gerekli değildir, ama iyi bir fikir olarak kabul edilir. IC iktidara yakın titreşimleri önlemek için yol 100nF kapakları tutun.

XLR konnektörü kullanılması bu cihazlar son derece sağlam olduğu için, çok düşük temas direnci sağlamak ve dışarı düşemez, tavsiye edilir. Onlar ancak oldukça büyük ve boşluk bir sorun olup olmadığını monte etmek zor olabilir. Dik açılı fişler biraz preamp arkasında derinliğini azaltabilir mevcuttur.

Fotoğraf
Tamamlanan Birimi Fotoğraf

fotoğraf tamamlanmış PCB gösterir ve düzenleyiciler için küçük klipsli soğutucular vardır. Bunlar birçok durumda ihtiyaç olmayacaktır, ama ya, hiçbir zarar vermez. onlar da birbirlerinden yalıtılmış olduğundan emin olun! Bu ünite, aynı durumda bir DC kaynağından güçlendirilmiş, böylece onlar gerekli değildi – fotoğrafta, diyotlar (sol taraf) kullanılan olmadığını göreceksiniz.

giriş gerilimi tüm işletim altında +/- 30V altında olduğundan emin olun – PCB elbette, tek bir 16V AC kaynağı veya bir geleneksel güç transformatörü bir 15-0-15 AC kaynağı kullanmak için kablolu (ya da gösterilebilir koşullar – bu) önemlidir. kurulu bir başka özelliği, yukarıda gösterilen şematik çok daha iyi filtreleme olduğunu. Özellikle yüksek frekanslı gürültü kitlesel zayıflatılmış olan ve çıkış DC gerçekten çok sessiz.

Bir Cevap Yazın