En basit Hiç Köprü Adaptörü

Benim proje sayfaları başka (bkz – Güç Amfisi Bridging Adaptörü 14 , basit bir eklenti stereo güç yükselteçleri için adaptörü köprü için bir tasarım var). Daha basit bir yolu var (ya da dışarı izleyebilirsiniz) amplifikatör devresinin ilgili bölümü sağlanan, ancak var.

Neredeyse tüm modern yükselticiler giriş ve hata amplifikatörü (- Bir hata gerilimi – ve onu düzeltir hata amp onun girişler arasında herhangi bir varyasyonu tespit LTP olduğu) gibi uzun kuyruklu çifti kullanın. Giriş LTP transistörlerin bir taban, ve geri besleme bağlanır.geri besleme sinyali yükselticisinin kazancı eşit bir miktar ile, ağ tarafından azaltılır.

geribildirim direnci için eşit bir direnç kullanarak, diğer geri besleme noktasına bir amplifikatör çıkışını bağlayarak, ikinci amfi birlik bir sinyal kazancı olacak ve geribildirim her zaman uygulanır, çünkü ters olacak giriş tersini.

Şekil 1
Şekil 1 – Bridging Başarmak için ‘Çapraz Kablolama’ Güç Amplifikatörleri

Şekil 1, bu nasıl yapılır gösterir ve netlik için, güç amper (onlar ayrı bileşenleri kullanmak ve biraz daha büyük olan hariç onlar olan) OPAMP’lar olarak gösterilmiştir. Bu işi yapmak için, olumlu 2 önemli şeyleri tanımlamak gerekir:

  • İkinci yükselticinin ters çevirici girişine
  • kullanılan geribildirim direncin tam değer
  • (Hoparlör çıkışı bağlanır, ya da indüktör girişindeki kullanılıyorsa) amplifikatör gerçek çıkış noktası

Gördüğüm hiçbir güç amplifikatörü birlik kazanç stabil olduğundan, geribildirim zayıflatıcı ağ bağlantısını kesmek için cazip olmayın. “Evet ama …”. Biliyorum – Ben sadece biz ikinci kanalı yapmak modunda tersini, birlik kazanç çalışacaktır söyledi. Amplifikatör hala beri bu bir sorun değildir düşünüyor o (tipik olarak 30dB hakkında) normal kazanç ile çalıştığını ve biz geri direnci aynı değeri bir direnç kullanarak giriş sinyalini zayıflatıcı vardır.

Bu Şekil 1’de ‘eklendi Direnç’ Bu direnç amplifikatör çıkış noktasından alınan olduğundan emin olun (ama önce çıkış indüktör eğer kullanılmışsa). Aslında çıkışı kendisi bir elektriksel olarak bağlı bir noktadan alınmış, bozulma dahil edilebilir. Örneğin, birinin ucu veya diğer güç direnci çıkış sanki görünebilir, ama hoparlör terminaline kurşun alınan noktaya ulaşmadan önce PCB parça 50mm 20 olabilir. Bu çok gibi ses olmayabilir, ama bozulma büyük bir fark yaratabilir.

Eğer kafası karışır, endişelenmeyin. Yine Şekil 1’de devre bak ve ne yapıldığını görebilirsiniz. Gürültü kapmayı engellemek için, (100 ohm direnç kullanarak) gösterildiği gibi ikinci amp giriş topraklanmış olmalıdır.

Başlangıçta 20 küsur yıl önce bu tekniği kullanılır ve sonuç mükemmel. Birçok amplifikatörler çapraz geribildirim direnç ve PCB yerleşik ikincil giriş topraklama ile, köprü amper özel olarak inşa edildi.

Bandın Bu yöntemin en önemli avantajı, (ucuz olduğu anlamına gelir) ek bir yapı elemanına gerekli olduğu ve devre yolu ek OPAMP’lar gelen sinyal bozulması vardır. Sonuçlar en azından bir dış devresi kullanarak olarak iyi, ancak amplifikatör değiştirmek için hazır olmak zorunda. Bu garanti kapsamında ise, bu iyi bir fikir değil ! Orada olan bir negatif olsa da. Birçok amplifikatör turn-on at ve kapalı küçük ve genellikle neredeyse duyulmaz yumruk var ve yumruk bu teknikle vurgulanır. Bu bir sorun varsa, Proje 14 açıklanan yöntemi kullanın.

Her bir amplifikatör köprü modunda çalıştırıldığında, sürüş gibi görünüyor unutmayın 1/2 normal yük empedansı, böylece standart bir 8 içine çalıştırmak için planlıyorsanız 4 Ohm sürüş kapasitesine sahip stereo amfi her kanalı emin olun ohm hoparlör. 4 Ohm yük düşünülmektedir, daha sonra her bir amfi 2 Ohm yük ile çalışmak gerekir. Devam etmeden önce amp için özelliklerini kontrol edin, ya da duman sonra artık çalışmaz transistör, kaçmak olur. **

İstenirse, bir SPDT anahtarı amp normal modda geri köprüden geçiş izin vermek için kullanılabilir. Bu normal çalışmasına amfi dönüştürmek için 100 Ohm ve ‘katma’ dirençleri dışarı geçecektir. Bu köprülü modunda, sadece Sol giriş kullanılır Not ve hoparlör + (Kırmızı), terminal sisteminin doğru kutuplara korumak için sol amfi çıkışına bağlanır A.Ş..

Bir Cevap Yazın