Transistör Test Cihazı

amplifikatörler veya başka bir güç aşamaları oluştururken, transistör test etmek, ya (hala) işe doğrulamak için, ya da bazı ezoterik tasarımlar için bile belli özelliklerini eşleştirmek için gerekli olabilir çoğu zaman gereklidir. onlar değil çünkü multimetre (ya da küçük ‘otomatik’ bileşeni test cihazları) test edebilirsiniz çünkü transistörler, böylece test güç cihazları yeteneğine sahip olduğunu düşünmeyin. kollektör akımı en fazla birkaç miliamper genellikle sınırlıdır ve o 10 ile 100mA arasında bir yerde yürütüyor kadar herhangi bir yararlı kazanç göstermeyebilir bir güç transistörü için tamamen işe yaramaz.

Burada özellikli tasarım sadece neye ihtiyacınız olduğunu ve test yeteneği sağlar:

 • Kazanç (aynı zamanda h olarak anılacaktır FE veya Beta)
 • 5A kadar çeşitli kollektör akımları kazandıracağı
 • Arıza gerilimi (veya DYO olmadan – değeri seçilebilir)

benim diğer bazı projelerin olduğu gibi, bu inşa etmek için özellikle ucuz değil, ama benim kendi biriminde ise sadık hizmet yıllarca verecek gitmeyi şey olduğunu. Bu tasarım Mevcut birimin aslında daha iyidir – (ancak son zamanlarda bir transistör ile değiştirilmiştir. Ben aslında çok uzun değişken yüksek gerilim kaynağı bir vana kullanılarak olduğu için benim vardı) – bu daha büyük bir güç kaynağı vardır, ve bir işlem daha esnektir.

Orada bu makalenin sonunda benim birimin fotoğraflardan oluşan bir çift, o yüzden bittiğinde neye benzeyeceğini biraz fikir edinebilirsiniz. Bu test mayın (daha fazla özelliklere sahiptir) farklı olduğunu akılda, bu yüzden geçiş doğrudan karşılaştırma yapmak kalkmayın.Mine (maalesef) ayrı baz akımı ve akım aralığı anahtarları kolektör ve sonuç olarak biraz daha az kullanışlıdır değildir. Belki bu bir sonraki biri yapmak gerekecek.

Uyarı
Ben başından yapmak gereken bir ihtar. Herhangi bir benzer ticari arz gibi, bu test bunu test olarak bir transistör havaya uçurmak gibi yeteneğine sahiptir. Tamamen ayarları Kazanç anahtarına basmadan önce doğru olduğundan emin olmak için kullanıcının sorumluluğundadır. Yazar nedeniyle açıklanan proje kullanmak için kullanımı veya yetersizlik testi veya operatör altında cihaza yapılabilir o doğrudan veya dolaylı olsun, herhangi bir zarar için hiçbir sorumluluk kabul etmez. Eğer 10mA için taban akımı seti ve (diyelim ki) 1A veya daha kollektör akımı aralığı bırakırsanız küçük bir sinyal transistör test çalıştığınızda Örneğin, muhtemelen hemen başarısız olur. Her zaman test düğmesine basmadan önce aralıkları kontrol edin!


Açıklama

bir transistor kazancını test etmek için temel yöntemi, Şekil 1 ‘de gösterildiği üzere, ve ideal değildir, ancak sabit bir kollektör akımını kullanarak uygulanması daha çok daha basit olduğu bir. Sonuçlar daha kabul edilebilir olduğu ve bu nedenle birimin tasarım, maksimum akıma kadar kazanç düşümü ve diğer istenmeyen olayları gözlemlemek mümkündür.

Şekil 1
Şekil 1 – Temel Transistör Test Yöntemi

Nihai ünitenin aralığı değiştirme ve diğer fonksiyonel bloklar, Şekil 2’de gösterilmiştir ve hali hazırda bu neredeyse tamamen anahtarlar ve rezistörlerden müteşekkil olduğu görülebilir. dirençler en anahtarları doğrudan bağlı olmalıdır, ya da benim orijinal biriminde olduğu gibi etiket şeritleri üzerine monte edilebilir çünkü hiçbir baskılı devre kartı gereklidir.

şekil 2
Şekil 2 – Tester için Fonksiyon Değiştirme

metre aralığı 1A kadar on adımda 100uA maksimum metre hassasiyeti uzanır. En yüksek aralık kasten 5A sınırlıydı – hatta bu akımda, aksi halde, transistör 20 Watt kötü durumda kadar gondererek olacak, bu yüzden test edilen cihaz, bir soğutucu üzerine monte edilmelidir, ya da test çok kısa süre tutulmalıdır transistör ısınmasına ve engelli ciddi tahrip ya da (olur) olabilir.

Dirençler Power Of Puanları
çeşitli metre şönt dirençleri güç değerleri önemlidir. 2 Ohm direnç (5A aralık) en iyi paralel beş 10 Ohm 10W dirençleri kullanılarak yapılır. Dağılımı yaklaşık 70 Watt maksimum olacak, ama sadece kısa bir süre için kullanılacaktır – Aksi Transistör aşırı ısınmasına ve başarısız olur. Braket ve soğutucu iyi termal temas emin, bir alüminyum braket ile soğutucunun bir bölümünde dirençleri monte edin. Mümkün olduğunca fazla ısı kaldırılır emin olmak için bazı termal macun kullanın. Güç regülatör aynı soğutucu kullanmayın. Dirençler eklenen ısı çok sıcaklık yükseltecek ve yarı iletkenler hayatını tehlikeye olacak.

10 Ohm direnç (1A aralık) de 10 Watt olmalı, ama (başkalarıyla montaj zarar vermez rağmen) bir soğutucu gerekmez. çok sıcak alacak, çünkü diğer bileşenler onu uzak tutmak gerekir.

100 Ohm (100mA aralık) 5 Watt birimi olabilir ve oldukça serin (sadece 1.6W dağılımı en kötü) çalışır ve tüm diğer dirençler 1 / 2W tip olmalıdır. mutlak doğruluk aşırı önemli olmadığından,% 5 tolerans gayet iyi, ama isterseniz% 1 kullanılabilir.

Anahtar İşlevleri
aşağıdaki gibi çeşitli anahtarlar şunlardır:

 • Menzil – toplayıcı akım ölçüm aralığını seçin. Dirençler metre şant olarak hareket ve (hatta bir kısa devre transistör itibaren) maksimum akım belirtilen aralıktan daha sadece biraz daha fazla olmasını sağlamak için ölçeklenir. Kollektör gerilimi nominal 12V, ancak cihaz akımı bu düşecek arttıkça.
  Maksimum sayaç okumada, transistör 2V hakkında bir kollektör gerilimi olacaktır. Gerilim ile kazanım varyasyonu, normal olarak büyük değildir, sabit bir voltaj sağlamak için gerekli değildir. Sabit voltaj beslemesi kullanılması durumunda tasarım gereksiz yere karmaşık hale gelecektir.
 • R-be – arıza gerilim testleri için temel direnç yayıcı ayarlar. Birçok transistörler yayıcı ve taban arasındaki direncin bağlı toplayıcı ve yayıcı arasındaki kırılma voltajının geniş bir varyasyon vardır. Bu bir değer seçin ve karşılaştırmalı testler gerçekleştirmenizi sağlar.
 • Baz Akım – Set taban akımı kazancı testi için kullanılacak. Bu on adımda kadar 100mA 1UA aralıkları ve (Darlington dahil) güç transistörleri yüksek akım kadar küçük sinyal cihazlarından tüm transistör test etmenizi sağlar.
 • Kazanç (Anlık Buton) – Bu düğme anahtarı ve yayıcı-baz direnci keser ve seçilen baz akımı uygulanır. Transistörün kazancı daha sonra sayaç okuma dışarı çalıştı. Aşağıda, Tester kullanma.
 • NPN / PNP – Bu PNP ve NPN transistör hem test edilebilir ve böylece tüm gerilimleri geçer.
 • Yüksek Gerilim – yüksek gerilim kaynağını kapatın kullanılmadığı zaman (ve bunu emin olun!)
 • Gerilim Testi (Anlık Buton) – uygulanan arıza gerilimini ölçün
 • Voltaj Aralığı – 500V tam ölçekli 100V tam ölçekli Anahtarı (aritmetik biraz gerektirir)

Şekil 3,
Şekil 3 – NPN / PNP Değiştirme

Şekil 3 NPN ve PNP (her şey polarite ters olması gerekiyor) için anahtarlama yanı sıra metre ve kalibrasyon dirençleri ve koruma diyotlar gösterir. metre üzerindeki gerilim 0.65V aştığında bu davranış ve böylece, aynı ölçer hareketi (ya da bir passably benzer) kullanıldığı takdirde, 170uA maksimum aşırı yük akımı mümkündür. Bu iğne durakları karşı sert sallanmaya neden olsa da, bu hareketi zarar vermez.

onlar uygulanması çok daha kolaydır, çünkü onlar genellikle biraz daha pahalı bir dijital panel metre daha olsa da ben, bir analog metre hareketi kullandık. İkincisi yüzen bir kaynağı ihtiyacı ve kolayca başıboş yüksek gerilimlerden zarar görür. yüksek gerilim transistörün dökümü voltajını test etmek için kullanılır, ve kötü bir lokma verecek, bu yüzden büyük bir saygı ile tedavi öneririz.

metre hareketi standart 100uA birimidir, ve ben 3900 Ohm belirtilen metre direncine direnç değerlerini göre. Kullandığınız metre farklı ise, o zaman 82k ve 15k dirençleri bazı ayar yapmak gerekir. Bunların amacı, tüm devre 100k bir dirence sahip yapmaktır. 10V tam ölçek için şant dirençler karşısında geliştirilen bu yana, bu o 10V ve 100k = 100uA anlamına gelir. metre kalibre edilebilir, böylece seçerseniz tabii ki bir çok turlu Trimpot kullanabilirsiniz.

Eğer değerleri eklerseniz, biz ise 100.9k (iyi 1 den%) toplam, yapım, 3.9K, 15k ve 82k var bu uygulama için daha iyi yeterli.

(* Işaretli) 4M Ohm metre direnç 100k ile seri bir 3.9M kullanılarak yapılabilir. Bu oldukça doğru olması gerekir, ya da ölçüm cihazının voltaj okuma yararlı olmayacaktır. metrelik koruma diyotlar gerilim test modunda kesilir, ancak sayaç değiştirme devrenin geri kalan kısmı bağlı kalması gerektiğini unutmayın. Bu Gerilimi Test düğmesine basıldığında YG arzı üzerinde yük akımı değişmez sağlamaktır. Bu yapılmazsa ise, sayaç yükü ortadan olur ve voltaj okuma anlamsız olacaktır.

aralık anahtarı 5A kadar taşıması bekleniyor unutmayın. Bu (kullanılan birim bağlı olarak) anahtarın kapasitesinin çok limitte muhtemelen, ancak mevcut aralıklı olduğundan ne olursa olsun, uzun ve verimli bir ömür sahip olacaktır. Ben normalde limitlerinde (veya üzeri) bir şey işletmek asla, ama bir alternatifin maliyeti düşünmek için çok korkunç.


Güç kaynağı

Güç kaynağı karmaşık değil, ancak gerilimler olarak belirlenmiş olmasını sağlamak için bazı marifet gerekir. gösterildiği gibi ikinci trafo kullanarak bir yüksek gerilim / alçak akım kaynağı oluşturmak için en etkili yolu değil, ama bugüne kadar en basit ve güvenilir, ve ben bunu bu şekilde yapmak için tercih nedeni budur.

ana besleme (kuyu, neredeyse) oldukça gelenekseldir ve gerilimini ayarlamak için 7812 regülatörü kullanır. Bu baz akımları doğru olduğundan emin olmak için 12.6V (yaklaşık) için diyot artırdığını ve ben için tasarlanmış bu 5A maksimum akımı sağlamak için bir baypas transistör kullanır. gerekli değildir, çünkü kullanılan sınırlayıcı hiçbir akım – hatta 5A aralığına metre ile, doğrudan kısa tedarik kapasitesi dahilinde de yaklaşık 6.3A maksimum çizebilirsiniz.

Şekil 4,
Şekil 4 – Güç Kaynağı

regülatör ve güç transistörü bir soğutucu üzerine monte edilmelidir. o (testler normal kısa süreli olan) büyük olması gerekmez rağmen, ben bir 1 ° C / Watt birim ideal olacaktır düşündürmektedir. Regülatör mika yıkayıcı ile soğutucu izole edilmelidir, ama güç transistörü en verimli ısı transferi için doğrudan monte edilmesini öneriyoruz. soğutucu yaklaşık 25V bu düzenleme ile toprak üstünde çalışmasını olacak, bu yüzden dahili montaj önerilmektedir. Emin düzgün soğutma için yeterli hava akımı olduğundan emin olun.

HV temini için bazı uygun yüksek gerilim transistörleri 2N6517C, KSP44TF, ZTX458 ve STX83003 bulunmaktadır. Bunlar 2015 olarak mevcuttur, ancak yine de onları aramak zorunda kalabilirsiniz. Başlangıçta önerilen transistörler artık kullanılamaz. Diğer uygun cihazlar BUL310FP ya 2SC3749M bulunmaktadır. Transistör en az 400V’lik bir voltaj ihtiyacı ve en kötü durum dağılımı 250mW civarında olacak. Aynı zamanda yüksek gerilim MOSFET (örn IRF840) kullanmak mümkün olabilir, ancak gereken kapı ve kaynak pimleri arasındaki 12V zener diyot eklemek ya da imha edilecek – bunu kullanmak muhtemelen ilk defa!

Bu transistör 300V üzerinde maksimum gerilimi ile çalıştığını unutmayın, bu yüzden 350V (en az) daha az bir anma gerilimi ile herhangi bir cihazı kullanmak için kalkmayın. düşük akım kullanım için tasarlanmış olduğundan emin olun – Birçok yüksek akım transistörleri düşük akımlarda çok düşük kazanç var. Ben aslında sadece 225V nominal, ancak bu sık sık kendi özelliklerine göre önemli ölçüde daha iyi transistörler seçebilirsiniz gibi bir test olması konusunda gerçekten güzel şeylerden biri olduğunu (artık hazır) BF338 kullandığım itiraf etmeliyim. onun arıza gerilimi test edemez bile önerilen cihazlara alternatif olarak bu konuda sanmıyorum.

HV2 besleme hattına seri direnç bir uzlaşmadır. Bu hasar görmesini transistörü (veya kullanıcı) önlemek için yeterince yüksek olması gerekir, ama aynı zamanda uygulanabilir delinmesi elde edilebilir olmasını sağlamak için yeterince düşük olması gerekmektedir.Genellikle 50-100uA etrafında gerek ya da öylesine bir transistörün dökümü voltajını test etmek için. Geçerli çok yüksek ise test edilen transistör zarar görmüş olabilir.

yüksek gerilim kaynağı, ikinci bir trafo kullanır ve ben 300V DC hakkında bir voltaj yeterli olduğunu göstermektedir. Orada (uygun transistör yerleştirme hariç) bu artan edilemez hiçbir neden olmakla birlikte, ses ortamları için bu genellikle gerekli değildir. yüksek gerilim seni öldürmek, bu yüzden test inşa edilirken onunla dikkatsiz alamadım yeteneğine sahiptir uyardı.

devresinde bütün diyot 1N4007 (1000V) olabilir, ve 10A ve 25A köprü doğrultucu kullanmalıdır. tüm elektrik bağlantılarını düzgün kazara teması önlemek için izole olduğundan emin olun. Bu hala devredeki tüm noktalarda tehlikeli HV bölümü içerir.


UYARI

Hatta tamamlanmış ve birleştirilmiş ünitede, maksimum akım yaklaşık 600uA – güncel bu miktar, özellikle arkasında 300V ile potansiyel olarak tehlikelidir. Sizi öldürebilir !!!

Asla arıza test için ihtiyacınız olmadıkça yüksek gerilim kaynağı ile test açık işletmek ve her zaman gerilim testin hemen ardından minimuma ayarlanmış olduğundan emin olun. Bu uyarıları ihmal etmeyin.

Yüksek gerilim beslemesi transformatörü seçme nerede yaşadığınıza bağlı olacaktır edinebilirsiniz transformatörler (Ben taraftan eski valf amper güç trafosu var oldu, ama bu kadar şanslı olmayabilir) beri, biraz zor. Eğer 110V AC hakkında bir trafosu sekonder geriliminin sonra olacak şekilde HV doğrultucu devresi, bir gerilim katlayıcı olduğunu. Bu yaklaşık 310V nominal DC gerilimi sağlayacak, ancak kullandığınız transformatör bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir.

NOT – ABD’de veya başka bir 110V ülke ise, transformatör olmadan elektrik kaynağı kullanmak için cazip bile ufak bit olmayın. Eğer bunu yaparsanız, bir edilemeyecek derecede tehlikelidir kaynağı yaratacak, er ya da geç seni öldürmek için neredeyse garantili (muhtemelen eski!). Bu önlenemez ve her zaman büyük bir dikkatle kullanılması gerekir – hatta trafosu ile bu arz doğal tehlikelidir.

Ana trafo 100VA (tercihen 150VA ya da öylesine) daha az bir derece olması gerekir, ve 15V ikincil bir gerilim gerekir. İkinci trafo seçmek için …

 • (Veya 110V transformatör ele alabilirsiniz) ABD’de ise, bir 15V ikincil kullanın. İkinci travesti geriye işletilen olduğundan, bu size ihtiyacınız olan 110V verecektir.
 • Avrupa’da yaklaşık 30V ikincil bir gerilim ile bir transformatör kullanmanız gerekecektir. Bir 15V AC kaynağına bağlı olduğundan, ikincil gerilimle 110V AC hakkında olacak.
 • Avustralya, Yeni Zelanda ve diğer eski 240V ülkelerde (çoğunlukla artık nominal 230V s), hala 30V trafo gerekir, ama çıkış gerilimi olması gerekenden daha yüksek olacaktır. 15V AC hattında bir dizi direnci ile Deneme bir yöntemdir, ya da sadece yüksek gerilim ile koyabilirsiniz.

İkinci trafo sadece 10VA HV temini için yeterli akımı elde edebilmek için yaklaşık olmalıdır. Ben (ya da değil) ellerini almak ne tahmin edemez gibi bazı deney, gerekli olması muhtemeldir.

devre baktığımızda, düşük gerilim ve yüksek gerilim malzemeleri arasında ortak bir bağlantı olduğunu göreceksiniz. Bu kasıtlı olduğunu. Ortak bağlantı NPN / PNP anahtarı ayarına bağlı olarak yapılır, böylece iki malzeme negatifleri katılmak yok!

amaçlanan konumlarda gösterilmemiş olmasına rağmen, güç göstergesi olarak LED kullanmalıdır. Paralel diyot ve (sol altta gösterildiği gibi) 2k2 seri direnç LED standart (sargı doğrudan 15V karşısında) ana güç göstergesi için kullanılır ve 15V (veya 30V) boyunca başka bir ikinci trafo sargı olmalıdır bir yüksek gerilim göstergesi olarak.


Tester kullanarak

o kadar geniş kapsamlı olduğu için, bu kullanmak için dünyanın en kolay test değildir. Olumlu tarafı, çok esnek ve sadece ilgili herhangi bir bipolar transistör tam testler yapmak için izin verecektir. test süreçleri tamamen farklı, çünkü MOSFET için uygun değildir, ama sürece 12V bir kapı gerilimi Tamam gibi bazı temel testler yapmak mümkün olabilir. Burada hiçbir iddiada – Ben bu tasarım biraz farklıdır, çünkü yapamam (benim kendi birimi ile herhangi bir MOSFET test yapılır ve mevcut tabanı için yüksek gerilim kaynağı kullanır gibi – bu anında cihazı yok eder! ).

Başlamadan önce
bir transistör bağlarken her zaman 100uA Range anahtarını ayarlayın. Yanlış bağlanmış veya kısa devre durumunda, herhangi bir hasara neden olmaz. Eğer var memnun Yalnızca doğru bağlantıları ve polarite Başka Gitmeden denemelisiniz. Düşük akımlarda, çoğu transistörler ölürler yüksek akımlarda, istismar her şekilde hayatta kalacaktır.

Kazanç Test
transistör bağlı olarak, kolektör akımı için uygun bir aralık seçin. Örneğin, 10mA seçerseniz, her zaman 1UA minimum ayarda baz akımı ile başlar. Eğer 100uA taban akımını artırmak gerekir bulursanız, test cihazında bir tam ölçekli okuma 100 kazancı gösterir.

Tüm transistör ile, her zaman cihaz için uygun bir değere kollektör akımı aralığı ayarlamak ve en düşük taban akımı ayarı ile başlar. Eğer metre ölçeğinde 10uA daha büyük bir metrelik bir okuma var kadar artırın. Tüm aralıkları yıllarda olduğundan, zihinsel hesaplama testi bileşeninin kazancını belirlemek kolaydır.

Baz akımı 10uA ve sayaç 10mA aralığında (yani 3,5mA) üzerinde 35 okur Örneğin, kazanç Aralığı 350 ve Taban Güncel minimum ayarda, (sırasıyla 100uA ve 1uA), tam ölçekli anahtarları ölçerde 100 kazancı gösterir.

Test Arıza Voltaj
Yine, gerilim tehlikeli uyardı. 100uA Range anahtarı ve Aç R-be anahtarını ayarlayın. Yavaşça metre izlerken, gerilim artar. Normalde, aniden hızla artacaktır akım kademeli bir artış göreceksiniz. Bu BVceo (arıza gerilimi, kolektör tabanına açık ile emiter) ‘dir. Voltaj okumak için Gerilimi Test düğmesine basın (eğer aralığını değiştirmek gerekebilir – metre 0-100V kalibre edilir ve gösterildiği gibi 0-500V, bu nedenle bazı zihinsel aritmetik x5 dizi tabi).

Alternatif olarak, ikinci bir metre hareket voltaj ölçmek için kullanılan olabilir, ya da Verici ve Kollektör testi noktalarında bir multimetre kullanabilirsiniz. Bu en doğru (ama akıllı bir tasarımcı kendi ölçülen performans çok yakın bir cihaz çalışmaz beri böyle doğruluk, gerekli değildir – bazı durumlarda% 100 veya daha fazla özellikleri aşacaktır).

Birçok durumda, bir transistörün arıza gerilim verici ve tabanı arasındaki direncin bazı değeri ile belirtilebilir – Bu BVcer (tabana yayıcı gelen belirtilen direnci ile arıza gerilimi,) ‘dir. Bu tasarım on aralıklarında 100k 0 Ohm rezistans sağlar ve bu üretim tipi test için oldukça yeterli olduğunu bulduk. yayıcı tabanına kısa olduğunda, arıza gerilimi yaklaşık belirtilen BVcbo (arıza gerilimi, tabana koleksiyoncu, yayıcı açık) aynıdır.


Benim Mevcut Transistör Test Cihazı

Şekil 5,
Şekil 6,
Fotoğraf Burada sunulan olandan biraz farklı kendi test göstermektedir. O kadar kapsamlı değildir ve yeni tasarıma dahil düzgün bazı şeyleri yapamaz.Üst resim test cihazı iç bölümü gösterir. İki güç transformatörleri regülatör (en sağda) ve ana filtre kapağı ile birlikte, açıkça görülebilir. anahtarlama tüm ön panelde ve özellikle döner anahtar oluşur. Keskin gözlü panelinin sol üst kısmında bir röle gizleme görmek mümkün olabilir. Bu benim test inşa zaman uygun bir düğme anahtarı ele alamadım çünkü kullanıldı, bu yüzden ekstra röle ile elde edilmiştir.

Bu birim şimdi 40 yaşında ve hala güçlü oluyor. Ben bunu bir transistör ile vana yüksek gerilim tampon değiştirmekti biri zamanlarda, birkaç düzeltmek zorunda, ve regülatör de bir kez başarısız oldu. Bir transistör test cihazı bir vana kullanma fikrini sevmek zorunda, ama ne zaman inşa edilmiş yüksek voltaj transistörler yoktu. Valf bir katod izleyici olarak kullanılan paralel iki bölümden, bir 12AU7 oldu.

anahtarlama bir sorun neden olmamıştı, ama yeni bir tasarım aksine, bu bir kalibrasyon trimpotları kullanır. Bunlar doğruluğu yeniden kazanmak için zaman zaman çimdik gerekir, ancak devrelerde görüldüğü gibi, bu tamamen yeni bir tasarım (ve iyi bir şey çok) ile kaçınılmıştır. Birim inşa edildiğinde yine% 1 dirençler neredeyse unobtainable vardı ve standart tolerans ben anda mevcut% 5 vardı.

etiket şeridi Ben fotoğrafın üst kısmında görünür tüm dirençleri monte etmek için kullanılan, ancak bu çok fazla kablolama gerektirir. Burada ve orada anahtarları arasında sadece birkaç bağlantılarını – yeni tasarım çok az gerektirir.

İkinci fotoğraf eldi biriminin, ön Letraset harflerle ‘ovmak-on’ kullanılarak harfli ve net cila ile püskürtülür gösterir. Oldukça iyi düşünülmüş her şeyi sürdü.

(- Benim tek olan ancak retro-fit var bir tane alabilirsiniz) küçük işaret transistörler için, ve kabloları iktidara bağlamak için post / muz yuvalarını bağlama kullanın yeni birim inşa, ben bir transistör soket kullanmanızı öneririz cihazlar. çift ​​uçlu klip açar kullanmak istiyorsanız onlar bir ağrı çünkü pişman – Ben yaptım gibi basit muz prizleri kullanmayın.

bağlama mesajlar test cihazı kullanarak size çok daha fazla esneklik sağlayan ve uçan ile olsa da, (onlar devrenin geri kalanına bağlı kalmamalıdır hala soğutucu üzerine monte ederken transistör test etmek mümkün olacak açar – bu bir in değil -Devre test).

Bir Cevap Yazın